JAK DZIAŁA KOMORA NORMOBARYCZNA?

Normo Life to pomieszczenie ciśnieniowe, w którym panuje 1500hPa (jak 5 metrów pod wodą). Jest to innowacyjny, skuteczny sposób, którego głównym zadaniem jest dostarczenie do komórek jak największej ilości tlenu. Podczas 2h sesji oddycha się idealnie skomponowaną mieszanką tlenową.  W komorze znajdują się dwutlenek węgla oraz wodór, które pomagają dotlenić i wydłużyć żywotność naszych komórek. Dzięki podwyższonej ilości dwutlenku węgla we krwi organizm lepiej przyswaja tlen. Natomiast wodór zapobiega naturalnemu rozpadowi komórki i jest skutecznym antyoksydanten opóźniającym proces starzenia się komórek. 

Podstawowym problelemem w większości chorób jest zniszczenie i niedotlenienie komórek organizmu dlatego tlenoterapia w komorze normobarycznej ma liczne zastosowanie w poprawie zdrowia

Jest to terapia całkowicie bezpieczna i naturalna, nie ma negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu, dzięki czemu może być stosowana bez ograniczeń przez osoby dorosłe i dzieci.

Parametry mieszanki tlenowej:

Wewnątrz komory znajduje się 40% tlenu, od 0,5% do 1,9% dwutlenku węgla i 0,5% wodoru.  Dwutlenek węgla (którego jest 70 razy więcej niż w naturalnych warunkach atmosferycznych) umożliwia przyswajanie tlenu w organizmie. Aby wydłużyć żywotność komórki dodawane są również cząsteczki wodoru (od 10 do 20 tysięcy razy więcej niż poza komorą) które są silnymi antyoksydantem odpowiedzialnym za starzenie się komórek.